Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

WhatCar Ödülleri: 2022’nin En İyi Otomobili Hangisi?

WhatCar Yılın Otomobili Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül alan araçlardan biri ise genel kazanan olarak 2022’nin En İyi Otomobili seçildi. Son 12 ayda piyasaya sunulan araçlar arasında yapılan seçimin kazananı, bu yıl Kia EV6 oldu. Dergi, elektrikli otomobil pazarının heyecan verici olduğunu söylüyor.

WhatCar: “Satışların artması ile büyük üreticiler, yeni elektrikli araç modelleri ile talebe karşılık veriyor. Araç satın alacakler için harika haber şu ki; rekabetin harareti, otomobil üreticilerine oyunlarını gerçekten geliştirme konusunda ilham verdi ve hiçbiri Kia’dan daha fazlasını yapmadı.”

Kia EV6 Neden En İyi Otomobil Seçildi?

WhatCar: “Kia EV6, gerçek sürüş koşullarında yüksek menzili, bazı Tesla’ların bile yetişemeyeceği hızlarda şarj etme yeteneği ile birleştiriyor. Bu da elektrikli araç satın almak isteyenlerin en büyük iki endişesinin giderildiği anlamına geliyor. Dahası EV6’yı benzinli ve dizel modellerin paylaştığı bir set yerine özel elektrikli temellere dayandıran Kia, elektrikli motorların kompakt boyutundan faydalanmayı ve son derece geniş ve pratik bir otomobil üretmeyi başardı. Zahmetsiz performansını, olağanüstü rafineliğini, rekabetçi fiyatlandırmasını ve en iyi garantilerden birini de ekleyin. Çarpıcı Kia EV6 sadece geleceğe benzemiyor aynı zamanda geleceği hissettiriyor.”

Kia EV6 Teknik Özellikler

Kia EV6, 58 kWh ve 77.4 kWh batarya seçenekleri ile sunuluyor. Büyük olan batarya, 510 km civarında menzil sağlıyor. Kia elektrikli araç, 18 dakikada %10’dan %80 şarja ulaşabiliyor. Aynı zamanda “power export” özelliği ile sunuluyor. 2022’nin en iyi otomobili seçilen bu araçcın üst seviye versiyonu EV6 GT, çift tekerlek motoru ve 4 tekerden çekiş sistemine sahip. Motorlar, toplamda 740 Nm tork ile 585 beygir güç üretebiliyor. Kia EV6 GT, 0’dan 100 km / s hıza 3.5 saniye içerisinde çıkabiliyor. Maksimum hız değeri ise 260 km /s.