Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Michelin Crossclimate

Michelin Crossclimate
Havaların git gide soğumaya başladığı bu aylarda kendimiz için kışlık alışveriş yaptığımız gibi otomobillerimizi de kışa hazırlamamız gerekli. Her sene özellikle kış aylarında yolların buz tutması ve zeminin kaygan olması sebebiyle binlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazaları yaşanıyor. Bu kazaların önüne geçebilmek için en iyi yöntem ise kış lastiği veya M+S kar lastiği kullanmak… Ancak fiyatların yüksekliğinden yakınan araç sahipleri yaz-kış lastik değiştirme fikrine sıcak bakmıyorlar. Haliyle bu durum trafik kazalarının önünü açıyor ve hem sürücüler kendi emniyetlerini hiçe sayıyorlar hem de trafikteki diğer sürücülerin güvenliklerini tehlikeye atmış oluyorlar. Neyse ki, 3 yıl önce Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan kış lastiği uygulaması ile bu sorunun biraz daha önüne geçilmiş bulunuluyor. Aslında araç sahipleri lastik fiyatlarının yüksekliği konusunda haklılar. Bu durumda son zamanlarda mevsime göre lastik değişimi yapmak istemeyen sürücüler için 4 Mevsim Lastiklerinin kullanımı yaygınlaşmaya başladı. 4 Mevsim Lastiklerinin yanı sıra bu alanda adını duyurmuş ve dünya çapında markalaşmış olan Michelin, 2015 bahar aylarında yazın yaz lastiği performansını kışın ise kış lastiği performansı gösterebilen 4 Mevsim lastiklerinin de ötesinde bir sistemle geliştirilmiş, alanında tek model olan Michelin Crossclimate ‘ı çıkardı.

Yapılan lastik testlerinden tam not olan Michelin Crossclimate, ıslak ve kuru zeminlerde yaz lastiklerinin sahip olduğu yüksek yol tutuş, frenleme ve yakıt verimliliği avantajlarını sağlarken kış lastiklerinin karlı ve buzlu hava koşullarında da yol tutuşu ve frenleme gibi özellikleri en iyi seviyede karşılamakta. Büyük bir yatırımla Michelin tarafından üretilen bu lastik sayesinde araç sahipleri yaz-kış lastik değiştirmek zorunda kalmayarak bütün hava koşullarında güvenle Michelin Crossclimate lastiklerini kullanabilecekler. Michelin’in ürettiği bu lastikleri ücretsiz kargo avantajıyla www.lastikcim.com.tr adresinden temin etmeniz mümkün. Lastikcim ile Türkiye’nin her yerinden Michelin Crossclimate lastikleri için sipariş verebilir, ücretsiz kargo avantajı ve garanti kapsamıyla yaz-kış içiniz rahat bir şekilde yollara çıkabilirsiniz.

Yapılan testlerde karlı zeminde çekiş ve frenleme konusunda beklentileri tam anlamıyla karşılayan Michelin Crossclimate lastiklerini aynı zamanda Lastikcim kalitesiyle 444 2 445 numaralı hattan sipariş vererek de satın alabilirsiniz. Otomobil sahipleri tarafından en çok tercih edilen lastik markası Michelin ‘in, satışa sunulduğu günden bu yana büyük ilgi gören ve sürücülerin en çok tercih ettiği, kış lastiği sertifikalı yaz lastiği olarak da bilinen Crossclimate modeli şüphesiz bu kış araç sahiplerinin vazgeçilmezi olacak. Lastikcim ‘in sunduğu hizmet kalitesi farkıyla Michelin Crossclimate lastiklerine bir an önce sahip olarak araçlarınızı kışa hazırlamanızı tavsiye ederiz.