Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Honda Motosiklet Fiyatları %8-9 Oranında Düştü

Yeni yıl ile birlikte üçüncü ülkelerden gelen motosikletler için gümrük vergisi alınmayacak. 2020’nin son gününde uygulamaya konulan %10’luk verginin kaldırılması kararı, motosiklet fiyatlarının önemli ölçüde düşmesi ile sonuçlaıyor. Honda yeni yayınladığı fiyat listesinde ürünlerinin %8 ila 9 oranında daha ucuza satılacağını gösterdi.

Honda Motosiklet Fiyat İndirimi Avrupa’dan Gelen Ürünleri Kapsamıyor

Honda Motosiklet satış müdürü Çetin Kardeş, 4 Ocak ile birlikte açıklanan listede indirimli fiyatların sunulduğunu duyurdu. Söz konusu fiyat düşüşü, daha önce ek gümrük vergisine tabi olan tüm motosiklet modelleri için geçerli olacak. Kardeş, Honda Forza gibi Avrupa’dan ithal edilen araçlar için daha önce de ek vergi alınmadığını hatırlattı. Bu nedenle Avrupa’dan gelen araçlar için herhangi bir indirim söz konusu değil.

Suzuki ve Yamaha Motosiklet Fiyatları da Düşebilir

Karar uygulanmaya başlamadan önce Tayvan, Kore ve Hindistan’dan ithal edilen motosiklet markalarına ek olarak; Suzuki, Yamaha vb. Japon menşeli üreticilerin araçları için de ek vergi uygulaması bulunuyordu. Öne çıkan Japon markaları olan Suzuki ve Yamaha’nın fiyatlarında da düşüş olacağı tahmin ediliyor.

Honda Motosiklet Modellerinin Kullanımı %20 Oranında Arttı

Korona virüs salgını ile birlikte toplu taşımadan ziyade bireysel ulaşım seçenekleri öne çıkıyor. 2020 yılı içerisinde 60 bin kişi cc motosiklet ve elektrikli scooter kullanmaya başladı. Honda ise geçtiğimiz yıl satışlarını önemli oranda arttırdı. 2020’de 28.200 adet Honda motosiklet satılırken 2019’da bu rakam 24.700 idi. Üretici, pazar payını %20 oranında genişletti. Türkiye’de toplam ne kadar motosiklet satın alındığını öğrenmek için ise TÜİK raporlarının açıklanması bekleniyor.