Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Goodyear ve İngiliz Touring Araç Şampiyonası Ortaklığı 5 Yıl Uzatıldı

Goodyear, 2026 yılına kadar İngiliz Touring Araç Şampiyonası (BTCC) ortağı olmaya devam edecek. Goodyear ve BTCC serisi organizatörü TOCA, uzun süredir devam eden ortaklığın 2026’nın sonuna kadar devam edeceğini ve hibrit araç modellerinin de seride kullanılacağı duyurdu. Goodyear, 2025 yılında motorsporları serisi ile 30 yıl boyunca kesintisiz ortaklık sürdürmüş olacak.

Goodyear İngiliz Touring Araç Şampiyonası için Yeni Teknolojiler Sunuyor

Goodyear, on yıllar boyunca son teknoloji araçların kullanıldığı bir seri olan İngiliz Touring Araç Şampiyonası için lastik geliştirme süreçlerinde ön saflarda yer aldı. Şirket; yumuşak, orta ve sert hamura sahip lastiklerin yanı sıra; RFID etiketleme gibi teknolojiler ile şampiyonanın gelişimine destek verdi. Lastik devi, her yıl on milyonu bulan izleyicinin BTCC serisine ilgisinin artmasını sağladı. Goodyear , motorsporları şampiyonası hibrit güçle çalışan araçlarla yeni bir aşamaya geçerken de yeni lastik teknolojilerini sunacak.

İngiliz Touring Araç Şampiyonası Hibrit Araçlarla Gerçekeştirilecek

Goodyear Avrupa Motorsporları direktörü Ben Crawley: “Devam eden şampiyona için lastik tedarikçisi olarak isim haklarımızı koruyarak BTCC ile ortaklığımızı bir kez daha uzatmaktan memnuniyet duyuyoruz. Hibrit araç modellerinin kullanılması ile birlikte lastiklerden talep edilen özellikler artıyor. Lider hibrit ve elektrikli otomobil üreticileri ile olan işbirliklerimiz sayesinde bu konuda engin bilgi ve deneyime sahibiz. Birleşik Krallık’ın önde gelen serisi İngiliz Touring Araç Şampiyonası ile bu yeni aşamaya geçiş yapmayu dört gözle bekliyoruz. ”

BTCC : Güçlü Bir Lastik Ortağına Sahibiz

BTCC İcra Kurulu Başkanı Alan Gow: “ BTCC , başarımızın önemli bir bileşeni olan güçlü bir teknik lastik ortağına sahip. Seri, hibrit teknolojisini tanıtacak olan ilk büyük touring otomobil şampiyonası ve Goodyear, bunun çok önemli bir parçası. Bu, İngiliz Touring Araç Şampiyonası için çok heyecan verici bir dönem ve Goodyear ile ortaklığımızı 2026’nın sonuna kadar sürdüreceğimiz için mutluyum. Goodyear, uzun yıllardır BTCC’nin son derece proaktif ve ilgili bir ortağı; devam eden taahhütümüz şampiyonanın gelecekte ilerlemesine yardımcı olacak.”