Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Hankook Lastikleri Red Dot Tasarım Ödülü Kazandı

Lider lastik üreticileri arasında bulunan Hankook, Red Dot Tasarım Ödülleri’nde “Tasarım Konsepti 2021 Ödülü”nü kazandı. Mobilite ve Ulaşım kategorisinde ödül alan, Hankook’un HPS (Hankook Platform System)-Cell projesi oldu. Hankook, “akıllı şehirler ve geleceğin mobilitesi” üzerine bir araştırma olan “Tasarım İnovasyonu Projesi”ni yürütüyor. Proje kapsamında ortak araştırma yoluyla; gelecekte sürüş koşulları ve bugünün zorluklarına karşı çözümler için bir vizyon ortaya koyuluyor.

“Kentsel Yeniden Şekillendirme” temasıyla tasarlanan Tasarım İnovasyonu 2020 projesi, arttırılmış otomasyon altyapısının ve ileri teknolojilerin kullanıldığı gelecekte tek başına bir araçtan ziyade yaşam alanlarının bir parçası olarak yeniden yapılandırılan mobilite ile şehirlerin dönüşümünü görselleştirdi. Bu ileri teknolojiler arasında; çevre dostu teknoloji, otonom sürüş ve Yapay Zeka (AI) da yer aldı.

Hankook HPS-Cell Nedir?

Design Innovation 2020 sonuçları geçtiğimiz yıl Kasım ayında açıklandı ve ortaya çıkan projelerden biri HPS-Cell oldu. Bu, Hankook’un mobilitenin temeli olduğuna inandığı lastik tabanlı modüler bir platform. HPS-Cell’in lastiği, birim hücre yapısına sahip bir havasız lastik. Hankook, yalnızca lastik dişlerini ve yol koşullarını gerçek zamanlı olarak tanımlamak için değil; aynı zamanda aşınma risklerine yanıt vermek ve sırt desenlerini yol durumuna göre değiştirmek için sensör teknolojisini kullanıyor. Bu, Hankook’un teknolojik atılımlarını temsil eden “Hankook Innovative Performance (H.I.P)” ile uygulanıyor.

Hankook Projesi iF Tasarım Ödülünü de Kazandı

Hankook HPS-Cell, Red Dot Tasarım Ödülleri’nin yanı sıra; farklı kuruluşlar tarafından da ödüllendirildi. Profesyonel Konsept kategorisinde 2021 iF Tasarım Ödülü’nü de kazandı. Bunlar, dünyanın en prestijli üç tasarım ödülü (iF Design, Red Dot ve IDEA) arasında yer alıyor.

Hankook Lastikleri’nin Marka Laboratuvarı Başkan Yardımcısı Jimmy Kwon: Red Dot Tasarım Ödülü’nü bir kez daha almaktan onur duyuyoruz. Yenilikçi Hankook lastikleri Red Dot’ta önemli başarılar elde etti. Şirketin meydan okuma ruhunu ve yenilikçi DNA’sını sergilediği için Tasarım İnovasyonu proje çalışmalarımızın tanınmasından özellikle memnunuz. Bu tanınma, sektördeki tasarım liderliğimizi ve gelecekteki mobilite vizyonumuzu göstermektedir.”

Red Dot Tasarım Ödülü Nedir?

Red Dot Tasarım Ödülü, her yıl yılın en iyi ve yenilikçi ürünlerini tasarlayan endüstri liderlerine veriliyor. Kökeni 1955 yılına dayanan Red Dot Tasarım Ödülü, Almanya’daki Nordrhein-Westfalen Tasarım Merkezi tarafından endüstriyel ürünleri üç farklı alanda değerlendirmek için düzenlenen bir ödül töreni. Bu alanlar ise “Ürün Tasarımı, İletişim Tasarımı ve Tasarım Konsepti.” Törene çeşitli önde gelen küresel otomobil, elektronik, moda ve mimarlık şirketleri katılım sağlıyor.