Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Hankook Formula Renault Eurocup’ın Partneri Oluyor

Lider lastik üreticisi Hankook, 2019’la birlikte Renault Sport Racing ile “Formula Renault Eurocup” için uzun soluklu bir sponsorluk gerçekleştirecek. Özel lastik partneri olan Hankook, Avrupa yarış pistlerinde yarışacak araçlara Ventus Race (F200 Slick / Z217 Yağmur) ile destek verecek.

Hankook ve Renault Sport Racing’in 2019 yılında Fransız Paul Ricard Pisti’nde Formula Renault Eurocup’a girişi hızlı olacak. Hankook, yeni Renault Sport Racing Formula aracının tanıtımından sonra Formula Renault Eurocup’a özel lastik desteği vermeye başlıyor. Lider lastik üreticisi firma, partnerlik anlaşmasını imzalamasının ardından aralarında Silverstone, Monza, Hockenheim ve Monaco’nun da olduğu Avrupa çapındaki prestijli yarış pistlerinde kendine yer bulacak. 

Hankook Yeni Yeteneklere Kapı Açıyor

On farklı takımın rekabet halinde olacağı yarışta her etap 30 dakika sürecek ve sezon sonunda ilk 3’e giren sürücüler ile birinci olan takım ödüllerin sahibi olacak.  Yetenekli yarışmacılar bunların dışında “Top Rookie” ünvanı ve Hankook özel ödülü için de performanslarını sergileyecekler. Yarış dünyasına yeni giren yetenekler, kendini ispatlama şansının yanı sıra her etapta Hankook’tan yarış lastiği kazanma şansı da elde edecekler.

Hankook ve Renault Aynı Misyonu Paylaşıyor

Bu iş birliği hakkında açıklamalarda bulunan Hankook motor sporları direktörü Manfred Sandbichler, “Renault Sport Racing ile uzun soluklu bir iş birliği içerisine girmekten memnuniyet duyduğunu söyledi ve bu partnerliğin Hankook’un Avrupa motor sporları faaliyetleri arasında öne çıkan etkinlik olacağını belirtti. Sandbichler, 2019 yılıyla birlikte Formula Renault’un bir parçası olacaklarını söylerken kendileriyle aynı biçimde, yeni motor sporları yeteneklerini destekleme misyonuna sahip olan Renault’la çalışmaktan gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Renault Hankook ile İş Birliğinden Memnun

Konuyla alakalı açıklama yapan bir başka isim olan Renault Sport Racing yarış direktörü Benoît Nogier, Hankook ile gerçekleştirilen iş birliklerinden mutlu olduğunu ve Renault Sport Racing ile Hankook’un genç yetenekleri destekleme amaçlarının paralel olduğunu söyledi. Formula Renault Eurocup ile bu felsefe hayata geçirilecek olmasından, yeni aracın tanıtımından ve lider marka Hankook’un pek çok alanda biriktirdiği çok yönlü deneyimlerinden yararlanmaktan mutlu olduğunu söyleyen Nogier, iş birliği sayesinde genç yeteneklere Feeder serisi ve uluslararası şampiyonalarda üst düzey tecrübe ve çeşitlik sunulmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.  Nogier, genç yeteneklerin yarış alanına giriş için Formula Renault zirvesini kullanacaklarını ve bu durumun misyonlarıyla uyumlu olduğunu söyledi.