Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Hankook Dynapro XT Lastikler Tasarım Ödülü Kazandı

Hankook Dynapro XT off-road lastiği, Güney Koreli markanın prestijli “Good Design” tasarım ödülünü kazanmasını sağladı. Ekim’de Kuzey Amerika pazarında tanıtılan ve daha sonra satışa sunulan bu ürün, markanın engebeli araziler için özel geliştirdiği ilk lastik. Hankook arazi lastiği, hem yüksek çekiş gücü hem de üstün dayanıklılık sağlayan tasarımı ile ödül almaya hak kazandı.

Hankook Dynapro XT Özellikleri Neler?

Hankook Dynapro XT, yüksek sağlamlığa sahip poligonal bloklara sahip. Zikzak şeklindeki kanallar ise arazi şartlarında mükemmel çekiş gücü sağlıyor. Hankook arazi lastiği testere dişi şeklindeki agresif yanak tasarımı ise delinmelere karşı koruma sunuyor. Tüm bu özellikleri, Güney Koreli premium lastik üreticisinin ödül almasına katkıda bulundu.

Hankook Dynapro XT Arazi Lastiği Kışın Kullanılır mı?

Hankook Dynapro XT, yanak bölgesinde 3PMSF ( 3 Tepeli Dağ Kar Tanesi) işaretlemesine sahip. Bu işaretleme, lastiğin düşük sıcaklıklarda karla kaplı zemin koşullarında test edildiğini gösteriyor. Hankook arazi lastiği, bağımsız kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda bu işaretlemeyi taşımaya hak kazandı. Bu da lastiğin dört mevsim kullanılabileceğini gösteriyor. Hankook off-road lastiği, hem SUV hem hafif ticari araçlar için uygun ebatlar ile sunuluyor. Lastiğin blok tasarımı, sırt üzerindeki kılcalları arazi şartlarında olduğu gibi karlı zeminlerde de yol tutuşunu arttırıyor.

Hankook Arazi Lastiği Konforlu mu?

Hankook Dynapro XT, öncelikle arazi koşullarında dayanıklılık sağlamak için geliştirildi. Ancak ödüllü lastik olarak aynı zamanda bu performanstan ödün vermeden konforu da arttırıyor. Yeni Hankook arazi lastiği, eğim varsyasyon teknolojisi ile sarsıntı ve gürültüyü azaltıyor. Lamelli blok kenarları ve gürültüyü absorve eden omuz tasarımı ile sürüş konforu artıyor. Off-road lastiği performansından ödün verilmeden konfor optimize ediliyor.