Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Comforser Off-Road Lastikleri Geliştirmeyi Sürdürüyor

Profesyonel SUV ve arazi lastiklerinin araştırılması ve üretiminde uzmanlaşmış olan SNC Lastikleri, iki off-road lastik çeşidini tanıttı. Merkezi Yishui, Shandong, Çin’de bulunan Shandong New Continent Tire, Comforser markası altındaki arazi lastiği serisini R/T (Rugged-Terrain) lastikleri ve elektrikli otomobiller ve hibrit araçlar gibi alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan araçlar için özel olarak tasarlanmış bir modelle genişletti.

Comforser CF9000 Off-Road Lastiği Hangi Özellikleri İçerir?

Comforser Lastikler Off Road R/T kategorisinde, asfalt yüzeylerde konforu artırırken arazi çekişini artırmak için tasarlanmış oluklara sahip büyük blok sırt tasarımına sahip Comforser CF9000 tanıtıldı. Üretici, zikzak kanallara sahip tasarımın gürültüyü azaltmak için optimize edildiğini, yan duvarlardaki çıkıntıların ise arazi performansını artırdığını ve hasar riskini azalttığını söylüyor. Bloklar arasına yerleştirilen taş iticilerin sağladığı ekstra özellik de şasi için ek koruma sağlıyor.

Elektrikli SUV Araçlar İçin Comforser Off-Road Lastiği Uygun mu?

Off-Road koşullarına uygun lastikler adına İkinci yenilik ise elektrikli SUV araçlar için özellikleri göz önünde bulundurularak tasarlanan Comforser EF1500 E-AT off-road lastiği oldu. Geniş, güçlendirilmiş omuz alanları çeşitli arazi koşullarında çekişi artırmak için tasarlanmıştır, açık omuz tasarımı su tahliyesini hızlandırır ve yaprak şeklindeki bloklar lastiklerin sürdürülebilirliğe verdiği önem derecesine daha fazla odaklanarak tasarlandığının sinyalini verir.

SNC Lastikleri Ne Zaman Kuruldu?

Shandong New Continent Tire Co. (SNCTIRE) Ekim 2012’de kurulmuştur ve Çin’in tanınmış bir turizm şehri olan Yishui’de yer almaktadır. Şirket, profesyonel SUV ve arazi lastiklerinin araştırılması ve üretiminde uzmanlaşmıştır. İlk aşama projeleri, toplam 2 milyar yuan yatırımla 320001㎡’lik bir alanı kapsamaktadır. Şirket, Avrupa ve ABD’den ithal edilen kesme makineleri, haddeleme makineleri ve ekstrüderler gibi gelişmiş ekipmanlara sahiptir. Üretim hattı güvenilir bir AB sistemi kullanmaktadır. SNCTIRE’in iki markası vardır: Araçlar için rekabet kültürü yaratmaya odaklanan COMFORSER ve modifiye lastikler üretmeye adanmış bir marka olan ROADCRUZA. Şirket, 60.000 ton karbon siyahına ek olarak yılda 12 milyon yüksek performanslı yarı çelik radyal lastik üretmeyi hedeflemektedir.