Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Michelin Lastikleri ve Toyota Lexus Modelinde Ortaklık Sağlandı

Michelin Lastikleri ve Toyota’nın Kore birimlerine ait, Toyota ve Lexus markaları altındaki binek otomobiller adına lastik tedariki sağlanmasını içeren bir mutabakat anlaşması imzaladı. Michelin Lastikleri ile sağlanan bu anlaşma sonrası 18 Nisan’da Toyota’nın Seul ofisinde Michelin Kore CEO’su Jérôme Vinson ve Toyota Motor Kore birim CEO’su Konyama Manabu tarafından imzalandı.

Dört Mevsim Michelin Lastik Tercihinde Hangi Desenler Seçildi?

İmzalanan ortaklık anlaşmasına göre Michelin Lastikleri, Toyota ve Lexus yetkili servisleri ve bayileri için tercih edilen lastik tedarikçisi olacak ve Lexus UX ve RX’in yanı sıra Toyota Sienna ve GR86 gibi Michelin lastikleri ile donatılmış araç sahiplerinin gerekli yedek lastikleri hızlı bir şekilde temin edebilmelerini sağlayacak. Lastik şirketinin Kore’de yüksek talep gördüğünü söylediği Michelin Primacy Tour A/S ve Michelin CrossClimate 2 gibi dört mevsim lastiklerine odaklanarak Japon şirketin diğer modelleri için de lastikler mevcut olacak. Şirketler gelecekte UHP ve konfor sınıfı modellerin yanı sıra SUV’lara yönelik lastikler de ekleyerek mevcut lastik yelpazesini genişletmeyi planlıyor.

Toyota Grubu Michelin ile Yapılan Anlaşmada Neleri Hedefliyor?

Yapılan açıklamayla Toyota; “Bu yeni anlaşmayla Lexus ve Toyota müşterilerine birinci sınıf Michelin ürünleri sunabildiğimiz için çok heyecanlıyız.” Diyerek, “Şirketlerimiz gelecekte de Lexus ve Toyota müşterilerinin ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamak ve yüksek düzeyde hizmet sunmak için yakın iş birliği içinde çalışmaya devam edecek.” Değerlendirmelerinde bulundu.

Michelin CrossClimate 2 Dört Mevsim Lastiği Özellikleri Nasıl?

Michelin CrossClimate 2, Michelin tarafından üretilen bir lastik modelidir ve tüm hava koşullarında yüksek performans sunmak için tasarlanmıştır. Bu lastik, yaz lastikleri ve kış lastikleri arasındaki farkı ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir “tüm mevsim” lastiği olarak kabul edilir. CrossClimate 2, ıslak zeminde çok iyi bir tutuş sağlayan özel bir lastik bileşimi kullanır. Bu bileşim, lastiğin sırt desenindeki lamellerle birleşerek ıslak zeminde kayma riskini en aza indirir ve sürüş güvenliğini artırır. Ayrıca, lastiğin sırt deseni, karda ve buzda iyi bir tutuş sağlamak için tasarlanmıştır.