Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Pirelli, Hevea-Tec’i Satın Alarak Latin Amerika’daki Varlığını Genişletiyor

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, Brezilya’nın en büyük bağımsız doğal kauçuk rafinerisi olan Hevea-Tec firmasının %100 hissesini satın almak üzere bir anlaşma imzalayarak Latin Amerika’daki varlığını arttırma yolunda önemli bir adım attı. Değeri 21 milyon Euro olan anlaşmanın, piyasada rekabet önleyici ve düzenleyici makamların onayını bekleyerek 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Pirelli Premium Lastik Üreticisi Hangi Projeleri Hayata Geçirecek?

Pirelli lastikleri tarafından Hevea-Tec firmasının satın alınmasıyla Pirelli, Latin Amerika’daki üretim faaliyetleri için istikrarlı ve verimli bir doğal kauçuk tedariki sağlamayı amaçlıyor. Bu stratejik hamle sadece şirketin bölgesel verimliliğini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda Pirelli lastikleri ile çevre gündemiyle de uyum sağlayacak. Pirelli premium lastik üreticisi, fosil olmayan malzemelerin kullanımını artırmaya odaklanan yenilikçi projeleri hayata geçirmeyi ve sürdürülebilirlik taahhüdünü daha da ileriye taşımayı planlıyor.

Pirelli Lastikleri ile CO2 Emisyonlarının Azaltılması ve Sürdürülebilirlik

Bu satın alma sayesinde doğal kauçuk tedarik zinciri üzerinde kontrol sahibi olan Pirelli, CO2 emisyonlarında bir azalma öngörüyor. Hammaddelerin nakliye rotalarının kısaltılması, şirketin çevresel ayak izinin en aza indirilmesine katkıda bulunacak. Ayrıca Pirelli, yeni projelerde Orman Yönetim Konseyi (FSC) ile iş birliği yapmayı planlıyor. Daha önce Pirelli lastikleri, biyolojik çeşitliliğin korunmasına ve yerel toplulukların refahına öncelik veren plantasyonlardan doğal kauçuğun sorumlu bir şekilde tedarik edildiğini teyit eden FSC sertifikasını sektörde alan ilk şirket olmuştu.

Sektörde Büyüme Konusunda Pirelli Lastikleri Neleri Hedefliyor?

Hevea-Tec firmasının satın alınması Pirelli lastik üreticisinin büyüme hedefleriyle uyum içerisinde gidiyor. Şirketin mali performansı üzerinde olumlu bir etkisi sunması ayrıca bekleniyor. Pirelli lastik üreticisi, satın alma işlemine rağmen bu yılki 2,35 milyar Euro gelir hedefine ulaşma konusunda kendine güveniyor. Pirelli lastikleri, satın alınan şirketteki üretimi artırarak ve tedarik zincirini optimize ederek Latin Amerika’daki pazar konumunu geliştirmeye ve sürdürülebilir uygulamalara olan bağlılığını sürdürmeye hazırlanıyor.