Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Hankook Lastikleri Süper Taikyu’dan Çekilmek Zorunda Kaldı

Koreli lastik üreticisi Hankook, Super Formula Lights (SFL) serisi ve Super Taikyu serisi için lastik tedarikinde engellerle karşılaştı. Başlangıçta Hankook, Japon Super Formula Lights Şampiyonasının 2023 sezonu için lastik tedarikçisi olarak Yokohama lastik üreticisinin yerini alacaktı. Ancak Daejeon fabrikasında kısa süre önce çıkan yangın nedeniyle Hankook sözleşmeden çekilmek zorunda kaldı. Bu talihsiz olay, Hankook’un her iki seri için lastik sağlama kabiliyetini etkiledi.

Yokohama Super Formula Lights için Tedariğe Devam Edecek mi?

Hankook lastikleri çekilmesinin bir sonucu olarak, Super Formula Lights serisindeki yarışmacılar önümüzdeki sezon Yokohama lastiklerini kullanmaya devam edecekler. SFL organizatörleri, Yokohama’nın sezonun ilk etabı için yağmur lastikleri sağlayacağını ve daha sonra tüm seri için Yokohama lastiklerine geçiş yapmayı planladıklarını doğruladı. Lastik tedarikçisindeki değişiklik başlangıçta öngörülmüş olsa da koşullar Yokohama’nın şampiyonada yer almaya devam etmesini gerektirdi.

Euroformula Open Hankook Fabrika Yangınından Etkilendi mi?

Hankook lastik tedariğinde yaşadığı sıkıntılar Super Formula Lights serisinin ötesine uzanıyor. SFL ile aynı Dallara 320 şasisini kullanan Euroformula Open da bu durumdan etkilendi. Hankook, Euroformula Open için lastik tedarik edemeyecek ve bunun yerine sorumluluk tanınmış bir lastik üreticisi olan Pirelli’ye düşecek. Euroformula Open için lastik tedarikçisindeki değişiklik, Hankook’un Daejeon fabrikasında çıkan ve üretimin askıya alınması ve önemli miktarda lastiğin kaybolmasıyla sonuçlanan yangının bir sonucudur.

Formula E Hankook Lastik Üreticisinin Yaşadığı Sorundan Etkilenmedi

Super Formula Lights ve Euroformula Open için lastik tedarikinde yaşanan aksaklıklara rağmen, Hankook’un prestijli bir yarış şampiyonası olan Formula E’deki katılımı etkilenmedi. Elektrikle çalışan araçların yer aldığı Formula E, Hankook lastik üreticisinden tedariği almaya devam ediyor. Hankook’un Daejeon fabrikasında çıkan yangın üretimi aksatmış ve önemli lastik kayıplarına neden olmuş olsa da Hankook’un Formula E için lastik tedariğinde herhangi bir kesinti olduğuna dair bir rapor bulunmaması, şirketin bu önde gelen motor sporları serisinin taleplerini karşılama kabiliyetini vurgulamaktadır.