Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Goodyear Le Mans Garage 56 Açılışında Deneyimiyle Öne Çıkıyor

Goodyear NASCAR, Le Mans Garage 56 girişi olarak yarışmayı planladığı Yeni Nesil Chevrolet Camaro ZL1 aracını resmen tanıttı. Görünüm, Goodyear lastikleri NASCAR ve Le Mans dünyalarının teknolojilerini bir araya getirmedeki rolünün altını çiziyor. Garage 56 projesinin yakın zamanda l’Automobile Club de l’Ouest (ACO) tarafından onaylanması beklenmektedir.

Goodyear’ın NASCAR’a katılımı seksen yıllık inanılmaz bir süreyi kapsıyor ve yarış tarihindeki en uzun ilişkilerden biri. Goodyear ayrıca Le Mans’ta 14 genel zafer de dahil olmak üzere uzun bir başarı geçmişine sahiptir.

2023 Yılı İçin Goodyear Hangi Takımlarla Anlaştı?

Le Mans Garaj 56, yenilikçi teknoloji için tek girişli bir sınıf olarak ayrılmıştır. Bu sayede Le Mans organizatörleri, geleceği düşünen bir projenin prototip ve GT otomobillerden oluşan çeşitliliklerle yarışmasına izin vererek yaratıcılığı sergilemelerine olanak tanımaktadır. Goodyear lastikleri, 2023 yılı için NASCAR, Hendrick Motorsports ve Chevrolet ile iş birliği sağlamıştır. NASCAR’ın 75 yıllık tarihinde en çok galibiyet elde eden takım, üretici ve lastiği bir araya getiren Chevrolet Camaro ZL1 aracını geliştiriyor. Sürece bağlı olarak 10-11 Haziran tarihlerinde Fransız dayanıklılık klasiğinde yarışacaktır.

Chevrolet Camaro ZL1, Goodyear ve NASCAR arasında Le Mans için gerekli olan yenilik ve teknolojinin işbirlikçi doğasını gösteren belirgin Goodyear markasını taşıyor.

Goodyear Lastikleri Deneme Sürüşlerinde Sınav Verecek

Projenin pist içi testleri geçtiğimiz Ağustos ayında Road Atlanta’da (ABD) iki kez Le Mans yarışını kazanan Mike Rockenfeller ile başlamıştır. Dünyaca ünlü yarışın yaklaşan 100. yıldönümünde direksiyon başında yedi kez NASCAR Cup şampiyonu Jimmie Johnson ve 2009 F1 dünya şampiyonu Jenson Button’a eşlik edecektir. Goodyear Lastikleri ile donanmış Test aracı ve selefi ABD’deki altı ayrı testte değerlendirildi. Pistlerde (3.600 milden (5.800 km) fazla yol kat edilerek süreç tamamlanmıştır.

Chevrolet Camaro ZL1 Hangi Seri Goodyear Lastiğiyle Donandı?

Chevrolet Camaro ZL1 aracının sistemleri ve bileşenleri NASCAR Cup Serisinde yarışan Yeni Nesil yarış otomobilinde büyük ölçüde değişmemiştir. Otomobili bir dayanıklılık yarışına hazırlamak için yapılan değişiklikler arasında, özellikle Le Mans 24 Saat yarışının zorlukları için tasarlanmış Goodyear Eagle Sport serisi lastikleri de yer almaktadır.

NASCAR Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jim France, “Bu projenin başından beri, Le Mans’a getirdiğimiz aracın gerçek bir NASCAR stok otomobili olması bizim için önemliydi” dedi. “Aracın 24 saatlik bir dayanıklılık yarışında yarışabilmesi için bazı ayarlamalar yapılmış olsa da Le Mans’taki taraftarlar tam bir NASCAR deneyimi yaşayacaklar.”