Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Apollo, Vredestein Traxion Optimall Traktör Lastikleri Üretiyor

Önde gelen Hintli üreticilerden Apollo Lastikleri, kısa bir süre önce Vredestein Traxion Optimall tarım lastikleri yelpazesini genişletti. Bu yeni eklemeler, 160 beygir gücü ve üzeri güç çıkışına sahip traktörler için özel olarak tasarlanmış altı ebadı içeriyor. Bu genişleme, tarım sektöründeki çiftçilerin ve müteahhitlerin gelişen ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Premium Traktörler için Nasıl Performans Gösteriyor?

Yeni tanıtılan ebatlar arasında Fendt 900, Claas 900, John Deere 7R ve 8R serisi gibi premium traktörler için özel olarak tasarlanan 750/70 R44 lastik de yer alıyor. Etkileyici 2,2 metre dış çapa sahip bu lastikler, 710/75R42 ve 900/60R42 ebatlarındaki benzerlerinden daha iyi performans göstererek üstün çekiş gücü ve daha uzun ayak izine sahip oluyor. VF (Very High Flexion) teknolojisinin kullanılması, bu lastiklerin daha düşük basınç seviyelerinde çalışmasını sağlayarak toprak sıkışmasını en aza indirir ve uzunlamasına kavramayı artırır. Ayrıca, yanaklarda ve omuzlarda özel bir kauçuk bileşimi kullanan F+ teknolojisi, ağır yükleri yüksek hızlarda taşırken dengeyi artırmayı sağlıyor.

Apollo Lastikleri Çiftçilere Hangi Çözümü Sunuyor?

Çiftçilerin toprak sıkışması sorunlarına çare olarak VF lastiklere yönelik artan talebi fark eden Apollo lastik üreticisi, 160 ila 250 beygir gücü arasında değişen güç çıkışlarına sahip traktörler için en geniş lastikleri tanıttı. Ebatlar 900/50 R42 ve 710/55 R30 olmakla beraber bu lastik ebatlarının kombinasyonu, daha yüksek taşıma kapasitesi sunarken daha düşük lastik basıncı sağlar. Bu kombinasyon büyük çiftçiler ve müteahhitler için çift sürme, tohumlama ve çekme hortumuyla gübreleme gibi çeşitli tarımsal görevler sırasında faydalı olmaktadır.

Traxion Optimall Lastikleri ile Geliştirilmiş Dayanıklılık ve Konfor

Traxion Optimall lastikleri, orta sırt bölümünde genişletilmiş bir ayak izine sahip tasarlanıyor. Bu da tutarlı yol teması ve gelişmiş sürüş konforu sağlıyor. Apollo lastikleri, kısmen özel bir kauçuk bileşiminin kullanılması sayesinde bu premium lastikler için segmentteki rakiplerinden %30’a kadar daha uzun ömürlü olması için geliştirildiğini vaat ediyor. Bu dayanıklılık faktörü çiftçiler ve müteahhitler için önemli bir avantajdır, çünkü lastik değiştirme sıklığını azaltır, sonuçta maliyet tasarrufu ve artan operasyonel verimlilik sağlıyor.