Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Yokohama ve Porsche Yeni Bir Motor Sporları Serisi Başlatıyor

Yokohama Lastikleri ile Porsche Motorsport Kuzey Amerika (PMNA) birlikte uzun ve başarılı bir geçmişe sahip ve şimdi bu başarılara yenilerini ekliyorlar. Yokohama ve PMNA, bu ayın başında yeni bir motor sporları serisini ve Amerika Birleşik Devletleri Otomobil Kulübü (USAC) ile ortaklıklarını duyurdu. Yokohama, resmi lastik ortağı ve USAC onaylı 2021 Porsche Sprint Challenge Kuzey Amerika’nın sponsoru olacak. Yokohama ADVAN A005 ve A006 slick lastikler, 5-7 Mart 2021’de Sonoma Yarış Pisti’nde başlayacak seride kullanılacak. Seri, ABD ve Kanada’nın her bir noktasındaki pistlerde gerçekleştirilecek. Yarışlarda Porsche 991.1, 991.2 GT3 Cup ve 718 Cayman Clubsport GT4 kullanılacak. Üç sınıf olacak: Platin (991.2), Altın (991.1) ve Gümüş (718 Cayman Clubsport).

Yeni Motor Sporları Serisinde Yokohama Advan Lastikleri Kullanılacak

Yokohama Lastikleri’nin pazarlama ve ürün yönetimi başkan yardımcısı Andrew Briggs: “Kuzey Amerika Porsche Sprint Challenge’ın bir parçası olmaktan onur duyuyoruz. USAC onaylı seri, motor sporları stratejimize mükemmel şekilde uyuyor ve uzun süredir ortağımız olan Porsche Motorsport Kuzey Amerika ile çalışmaya devam etmek için bir başka mükemmel fırsat sunuyor. Önümüzdeki sezon, bu heyecan verici yeni seride Yokohama Advan lastiklerimizi öne çıkarmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Yokohama Motor Sporları Serilerinde Stratejik Role Sahip

Yokohama aynı zamanda The Porsche Pikes Peak Trophy ve 2020 Porsche Sprint Trophy USA West’in sponsoru ve tek lastik tedarikçisi. Yokohama, ayrıca 2009’dan 2020’ye kadar Porsche GT3 Cup Challenge ABD’nin; 5 sezon boyunca da Porsche GT3 Cup Challenge Kanada’nın pazarlama ve teknik ortağı olarak görev yaptı.

Porsche Motorsport Kuzey Amerika serisi yöneticisi Erik Skirmants: “Kuzey Amerika Porsche Sprint Challenge ile amacımız, daha yüksek seviyeli motor sporlarına giriş için doğrudan bir yol oluşturmak. Yokohama’nın lastik ve seri ortağı olması bu serinin başarısının anahtarı. Dünya standartlarında lastiklere ve teknik desteğe ihtiyacımız vardı ve Yokohama bir ortak olarak her zaman beklentileri aşıyor. Yokohama, kendileri ile ilişki kuran tüm taraflar için yüksek avantaj sağlıyor.”

Yokohama Serisi USAC Tarafından Destekleniyor

1956’da kurulmuş olan ACCUS-FIA üyesi USAC, bugün ABD motor sporlarında önde gelen yaptırım organlarından biri. USAC, bugün SRO World Challenge, The American Rally Association ve çok sayıda off-road serisine sağladıkları tasdikle biliniyor. Roger Penske, Parnelli Jones, Mario Andretti, A.J. gibi ünlü sürücüler Foyt ve Tony Stewart bir USAC Şampiyonası’nda bulunmaktan gurur duyuyor.