Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Bridgestone Üst Üste Üçüncü Kez FTSE4 Good Endeksine Seçildi

Premium lastik üreticisi Bridgestone, arka arkaya üçüncü kez yaygın olarak tanınan çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) yatırım endeksi olan FTSE4Good Index Series’e seçildiğini duyurdu. FTSE4 Good Endeks Serisi, FTSE Russell tarafından derlenen bir hisse senedi endeksidir. Bu endeks, üstün ESG riskine karşı önlemleri uygulayan şirketlerden oluşur ve kurumsal ESG girişimlerini vurgulayan yatırımı teşvik etmek amacıyla tasarlanmıştır.

Bridgestone Geçtiğimiz Yıla Göre Daha Yüksek Puanlar Aldı

Bridgestone, bu seçime dahil edilmesi Milestone 2030 planında tanımlanan döngüsel bir ekonominin yaratılmasına katkıda bulunma hedefine dayanan maddi döngüselliğe ulaşma çalışmalarının bir yansıması. Bu yılki değerlendirmede önceki yıla göre Bridgestone’un çevresel, sosyal ve yönetişim puanları yükseldi. Ayrıca premium lastik üreticisi, tüm çevresel alanlarda (iklim değişikliği, kirlilik ve kaynaklar, tedarik zinciri ve su güvenliği) ilk kez mükemmel puanlar aldı.

Bridgestone 2050’ye Dek Karbon Nötr Olacak

Premium lastik üreticisi Bridgestone, 2050 için sürdürülebilir bir çözüm şirketi olarak toplumsal değer ve müşteri değeri sağlama vizyonu tanımladı. Bu vizyonu gerçekleştirmede rehber olması için ise Orta-Uzun Vadeli İş Stratejisi’ni oluşturdu. Bridgestone, 2020 yılında çevresel hedef olarak ise 2050 yılına dek karbon nötr bir firma olma planını netleştirdi.

Premium Lastik Üreticisi CO2 Emisyonlarını Azaltacak

Bridgestone, aynı zamanda 2030 yılına kadar toplam CO2 emisyonlarını 2011 seviyesinden %50 oranında azaltmayı planlıyor ve bu yolda yenilikçi girişimler geliştiriyor. Bridgestone Grubu, toplum ve müşteriler hakkında daha derin bir anlayış geliştirerek sosyal sorunları ve müşterilerinin taleplerini ele almak için yeni değer sağlayan çözümler sunarak, sosyal sorunların çözümüne ve BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin (SDGs) gerçekleştirilmesine aktif olarak katkıda bulunuyor.