Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Aston Martin’in İlk SUV Aracı DBX Zorlu Testlerden Geçiyor

İngiliz menşeili lüks spor otomobil markası Aston Martin’in ürettiği ilk SUV modeli olan DBX, lider lastik markası Pirelli’nin İsveç test merkezi içerisinde ekstrem kış koşullarına karşı bir uyum testinden geçiriliyor. Aston Martin’in ürettiği bu yeni model için en ileri teknolojiye sahip SUV aracı yorumu yapılırken Aston Martin mühendisleri, DBX için geliştirmeler yapmayı sürdürüyor. Pirelli’nin Kuzey Kutup Daire’sine en yakın resmi test merkezinde ekstrem soğuk hava koşullarında testlerden geçmeye devam eden DBX, 100 yıllık tecrübeye sahip İngiliz Aston Martin markasının ilk ve tek SUV aracı olma özelliğine sahip.

Aston Martin DBX Karlı ve Buzlu Zeminlerde Test Ediliyor

Pirelli’nin Flurheden Proving Ground’da bulunan test merkezinde karlı ve buzlu zemin koşullarında zorlu testler gerçekleştiriliyor. Bu sürece önderlik etmek için İsveç’teki merkezde bulunan Aston Martin’in baş mühendisi Matt Becker, Aston Martin DBX’in birbirinden farklı arazi, iklim ve zemin koşulları için hazırlandığını söylerken aracı hem gündelik koşullarda hem de ekstrem şartlarda test ettiklerini söyledi. Becker, yeni DBX’i zorlu kış koşullarında test ederek buzlanmış ve soğuğa maruz kalmış zeminlerde de müşteriler için güvence sunduklarını belirtti ve DBX’in erken dinamiklerinin de böylece değerlendirildiğini söyledi.

Aston Martin DBX Müşteri Beklentileri ile Uyum Sağlıyor

Aston Martin’i yeni bir segmente taşıyan bu lüks aracın geliştirilme ve test süreçlerinde bulunmanın mühendisler için bir keyif olduğunu belirten Becker, çalışmaları devam eden bu aracın müşterilerin beklentileriyle uyumlu olduğunu ve yüksek talep görmesini beklediklerini söyledi. Seri üretimine 2020 itibariyle başlanacak olan Aston Martin DBX aracının prototipinin 2019 senesinin ortalarında St Athan, Galler’de üretileceği açıklandı.