Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Hankook Ventus S1 evo3 Porsche 718 Boxster için Sunuluyor

Yüksek performans lastiği Hankook Ventus S1 evo3, Porsche 718 Boxster ve Cayman’da orijinal ekipman olarak kullanılacak. Performansı bu araçlar için uyumlu hâle getirilen Hankook yaz lastiği ön aks için  235/40 ZR19 (92Y), arka aks için 265/40 ZR19 (98Y) ebadında sunulacak. Güney Koreli lastik üreticisi Hankook orijinal ekipman olarak hâlihazırda Porsche Cayenne ve Taycan modelleri için de lastik tedarik ediyor.

Hankook Ventus S1 evo3 Sportif Performansı ile Öne Çıkıyor

Hankook Ventus S1 evo3 yaz lastiği, yüksek mukavemetli topuk bölgesi ve güçlendirilmiş yanakları ile yüksek seviyede sürüş stabilitesi sağlıyor. Aynı zamanda dinamik manevra kabiliyeti sergiliyor; direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki veriyor. Hankook yaz lastiği geliştirilirken aynı zamanda sürüş performansını arttırmak için kuşakların olduğu karkas bölgesinde aramid kompozitin yanında suni ipek karkas kullanıldı. Yüksek performanslı doğal reçineler kullanılarak üretilen bileşiği, hem ıslak hem kuru zeminlerde üst düzey yol tutuş, çekiş ve frenleme performansı sağlıyor.

Güvenlik ve Sürüş Keyfi: Hankook Ventus S1 evo3 

Spor Otomobil Departmanı’nda Hankook Lastik geliştirme sürücüsü Aleix Alcaraz: “Ortadan motorlu spor otomobiller her zaman özeldir. Porsche 718 Boxster’ın özel sürüş deneyiminin test sürüşlerinde büyük rol oynamasının nedeni budur. Sonuç; araçla mükemmel uyum içinde olan bir lastik olan Hankook Ventus S1 evo3. Her durumda iyi yol tutuşu, gerekli yanal sağlamlık ve yüksek direksiyon hassasiyeti; bunların tümü bir spor otomobilde hem güvenlik hem de sürüş keyfi için gereklidir. Ultra yüksek performans Hankook yaz lastiği tam olarak bunu sunuyor.”

Hankook Yaz Lastiği Spor Otomobiller için İdeal

Hankook orijinal ekipman geliştirme departmanının başkan yardımcısı Moonhwa Hong: “Mühendislerimiz Hankook Ventus S1 evo3 lastiğimizin neredeyse tüm alanlarda selefinden daha iyi performans göstermesini ve bugüne kadar piyasadaki en başarılı Hankook orijinal ekipman lastiği olmasını amaçladı. Çalışmaların sonucu, Porsche 718 Boxster gibi spor otomobillerin mükemmel dinamikleri için optimum destek sağlayabilen ultra yüksek performans Hankook yaz lastiği oldu.

Hankook Orijinal Ekipman Yelpazesini Genişletiyor

Hankook orijinal ekipman bölümünün yönetici başkan yardımcısı ve direktörü olan Jeongho Park: “Porsche, yüksek seviyede sürüş keyfi ve aynı zamanda günlük kullanım için tam uygunluk sağlayan yüksek performanslı spor otomobillerin temsilcisi. Bu da lastik geliştirme sürecini karmaşık hâle getiriyor. Ürün yelpazemizin etkileyici performansını vurguladığından dolayı orijinal ekipman tedarikçisi olarak seçilmekten memnunuz.”