Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Genel

Liverpool FC Falken Lastiklerini Tercih Ediyor

Bu sezonun Premier Lig fikstürleri yeniden başlıyor. Bu sırada hazır olan ve bir süredir futbolun geri dönüşünü bekleyenlerden biri de Liverpool Futbol Kulübü takım otobüsü. Önemli bir görev üstlenecek olan araca takılan otobüs lastikleri de aynı şekilde büyük önem taşıyor. Güvenlik önlemleri izin verdiği ölçüde dünyanın en iyi futbolcularından bazılarını taşımaya hazırlanan otobüste Falken markasına ait lastikler kullanılıyor.

Falken Lastikleri Güvenlik Sağlıyor

Liverpool takım otobüsü gibi önemli araçlar için lastik seçerken güvenlik ve dayanıklılık çok büyük önem taşıyor. Tipik bir sezonda, Liverpool FC takım otobüsü 100.000 km boyunca hareket edip; Barselona, ​​Münih, Paris ve Porto’ya kadar seyahat edebiliyor. Bu nedenle araçlarda kullanılacak olan otobüs lastikleri büyük öneme sahip. Bir arıza veya maç için geç kalma olasılığı, herhangi bir filo mühendisinin kırmızı kart yiyeceği anlamına geliyor. Ancak 60’lardan beri Liverpool takımını taşıyan şirket için böyle bir sorun hiç yaşanmadı. Şirket, bu önemli görev için uzun süredir Falken lastiklerini tercih ediyor.

Falken Oyuncular için Konfor Sunuyor

1920’lerde şu anki yöneticinin dedesi tarafından kurulan St Helens merkezli tur şirketi Ellisons, kalite ve hizmet konusunda büyük bir üne sahip. Şu anda Liverpool FC oyuncuları tarafından kullanılan 12.9l Irizar I8 üzerinde Falken tarafından üretilen RI151 otobüs lastikleri bulunuyor. Falken, lastik yanaklarının maç sonrası oyuncular için daha konforlu bir sürüş sunduğunu ve montaj yapanlar için de işi kolaylaştırdığını söylüyor.

Falken Lastikleri Üç Yıldır Sorun Yaratmadı

Protyre mühendisi Dave Radford: “Bu lastikleri büyük kolaylıkla monte edebiliyoruz. 50’li yılların sonlarındaki en yaşlı operatörlerimizden biri Falken lastiklerini hâlâ kolayca monte edebiliyor. Bu lüks otobüslerde bulunan cilalı jantlar, TPMS ve montajı kolay otobüs lastikleri; işimizi kolaylaştırıyor.”  Falken lastiklerinin ilk olarak Ellisons’un Liverpool FC otobüsüne takılmasından bu yana yaklaşık üç yıl geçti. Bu süre zarfında hiç lastik arızası yaşanmadı.

Falken’in Otobüs Lastikleri Dört Mevsim Güvenli

Falken Avrupa’nın ürün planlama alanında kıdemli yöneticisi Andreas Giese, lastiğin bazı avantajlarını açıklıyor: “RI151 otobüs lastikleri ; mükemmel yön dengesi, ıslak, kuru veya karla kaplı yollarda dengeli frenleme ve yüksek çekiş gücü sunuyor.”

Liverpool Spor Kulübü Seçimden Memnun

Liverpool FC otobüsünün iki şoföründen biri olan Mike Ludden: “Bu daha uzun bir otobüs ve yaklaşık 20 ton ağırlığında, özellikle arka kısmı ağır ama RI151 otobüs lastikleri ile her zaman dengeli bir şekilde ilerliyor ve istikrarlı performans sunuyor. Falken ile hiçbir sorunumuz olmadı. O kadar ki şimdi de Mercedes Vianos filomuz için Falken’in dört mevsim hafif ticari araç lastiklerini seçtik.”