Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Oto Lastik

“Yılın Pick-Up”ı Isuzu D-Max için Petlas Explero H/T PT431 Seçildi

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası Petlas, dünya çapındaki en iddialı araçları üreten markaların da dikkatini çekiyor. Petlas, yılın Pick-Up’ı ödülüne sahip Isuzu D-Max için orijinal ekipman lastiği desteği veriyor. Isuzu D-Max, Petlas’ın EXPLERO H/T PT431 lastik desenini kullanıyor. Uluslararası otomotiv üreticilerinin yoğun ilgisiyle karşı karşıya olan Petlas, Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli markası olarak uluslararası arenadaki iddiasını, “Bu Dünya Bizim Memleket” sloganıyla özetliyor. Uluslararası saygın yayın kuruluşlarınca “Yılın Pick-Up’ı ve “Doğa Sporlarına En Uygun Pick-Up” olarak seçilen Isuzu D-Max, orijinal ekipman lastiği olarak Petlas’ı tercih ediyor. Türkiye’de üretilen ilk ve tek pick-up olan Isuzu D-Max, 2018 yılı Nisan ayından beri Petlas’ın 255/60 R18 EXPLERO H/T PT431 REINFORCED TL 112V lastik desenlerini orijinal ekipman olarak kullanıyor.

Petlas Lastikleri 100’den Fazla Ülkeye İhraç Ediliyor

Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, Türkiye’nin yerli sermayeye sahip Ar-Ge ve teknoloji alanında milli bir değeri olan Petlas’ın, kaliteli ürünleri ve ürün yelpazesinin genişliği ile lastik alanında uluslararası bir marka hâline gelme yolunda emin adımlarla ilerlediğini söylüyor. Petlas, iş makinelerinden traktörlere, binek otomobillere; kamyon ve otobüslerden savaş jetlerine kadar ayrı araç kategorileri için üretilen lastiklerini 100’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Orijinal ekipman geliştirme alanında da Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumları ile iş birlikleri kurduklarını söyleyen Ertem, Anadolu Isuzu Otomotiv San. Tic. A.Ş. ile Isuzu D-Max araçlarının orijinal ekipman lastiklerine yönelik kurulan iş birliğinin, bunun güzel bir örneği olduğunu söylüyor.

Petlas EXPLERO H/T PT431 Güvenlik Sağlıyor

Petlas’ın düşük profile sahip yüksek performans lastiği Petlas EXPLERO H/T PT431, üstün performans ve yüksek direksiyon hâkimiyeti sunarak güvenli bir sürüş vadediyor. Petlas’ın kendi teknolojileriyle geliştirdiği eşsiz lastik bileşiği ve etkileyici sırt deseni, hem ıslak hem kuru zeminlerde dönüş yaparken yüksek yol tutuşu sağlayarak güvenliği garanti ediyor. Bunun yanı sıra; yakıt tasarrufu ve uzun ömür de vadediyor. Otomobil dünyasının prestijli medya kuruluşlarından BBC TopGear, 2018 yılı başında Isuzu D-Max’ı “Yılın Pick-Up’ı” ödülüne lâyık görürken 2019’da ise diğer bir saygın yayın kuruluşu, İngiltere’nin en köklü dergilerinden biri olan Outdoor Fitness da lastiği “Yılın Doğa Sporlarına Uygun Pick-up Modeli” olarak seçti.