Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Yokohama Advan Challenge Pikes Peak ile Başarıyı Hedefliyor

Yokohama lastikleri, Colorado’daki 101. Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) için hazırlanıyor. Yokohama, 45. yıldönümünde amiral gemisi Advan lastiklerini tanıtmak için başlattığı Advan Challenge’ın bir parçası olarak, hem üst üste ikinci yıl genel şampiyonluk unvanını hem de tüm sınıflarda zaferler elde etmeyi planlıyor.

Yarış Lastiği Yokohama Advan 005 Nasıl Optimize Edilecek?

Yokohama yarış lastikleri ile çevre dostu malzemeler kullanarak sürdürülebilirlik konusunda adımlar atıyor. Geçen yılın PPIHC şampiyonu Robin Shute, doğal kauçuk, palmiye yağı, portakal kabuğu, geri dönüştürülmüş çelik ve geri dönüştürülmüş lastiklerden elde edilen kauçuk dahil olmak üzere “yeşil” hammaddeler içeren Yokohama Advan 005 slick lastikler ile donatılıyor. Bu eko-malzemeler lastik bileşiminin %33’ünü oluşturuyor ve Japon Super Formula serisinde kullanılanlarla aynı mükemmel yol tutuş özelliği sunuyor.

Randy Pobst, Yokohama Lastikleri ile Pikes Peak’te Mücadele Edecek

Ünlü yarışçı Randy Pobst, Yokohama Advan A005 lastiklerle donatılmış bir Tesla Model S Plaid ile Sergi Bölümü sınıfında yarışıyor olacak. Bu lastikler, petrol bazlı sentetik kauçuğun yerini alan biyokütle bütadien kauçuğu gibi eko-malzemelerin artan bir oranını içeriyor. Bu yenilikçi malzeme, hareket sırasında yaşanan aşırı deformasyona dayanması için lastiklerin yanaklarında kullanılıyor.

Yokohama Lastikleri Hangi Sürücülerle İş Birliğine Gidiyor?

Yokohama lastikleri, zafer için iş birliklerinde 2022’de galibiyet elde eden Cody Vasholz ve Attack 1 kategorisinin katılımcısı David Donoghue gibi birçok önemli sürücüyle ortaklık kurdu. Ayrıca, Porsche Pikes Peak Trophy by Yokohama Division sınıfında tüm katılımcılar Advan A052 lastiklerini kullanacak. Beş yıl önce tanıtılan bu lastikler, bu klasman için en standart ve ideal seçim haline gelmiştir.