Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Yokohama Geolandar Yaz Lastiği Good Design Ödülü Kazandı

Otoyolda kullanım için geliştirilen yaz lastiği Yokohama Geolandar CV G058 , Good Design Tasarım Ödülü ‘nü almaya hak kazandı. Chicago Athenaeum tarafından ödüllendirilen lastik, 4×4 / SUV araçlar ve pikaplar için geliştirilen Geolandar serisinin bir parçası. İlk kez 1950 yılında sunulmuş olan Chicago Athenaeum Good Design Ödülü , dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülüdür ve Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenmektedir.

Yokohama Geolandar Çok Sayıda Jüri Tarafından Değerlendirildi

Good Design Tasarım Ödülü için aday gösterilen ürünler; tasarım, yeni teknolojilerin kullanımı, işlevsellik ve malzemeler gibi kategorilerde farklı bakış açılarına sahip uzmanlar tarafından değerlendiriliyor. Ödül, 2020 yılında ise 47’den fazla ülkeden; elektronik ekipman, nakliye ile ilgili ürünler ve tıbbi ekipmanlar dâhil olmak üzere çok çeşitli kategorileri kapsayan 900’den fazla ürüne ve grafik tasarıma verildi. Yokohama Geolandar GV G058 ise lastik kategorisinde ödüllendirilen ürün oldu.

Yokohama Geolandar Lastikler Konfor ve Verimlilik Sağlıyor

Yokohama Geolandar GV G058 , uzun mesafeli sürüşlerde ve şehir içinde konfor sağlayan bir lastik. Yokohama 4×4 lastiği güvenlik ve gürültü azaltma gibi temel performans özelliklerine ek olarak, aşınmaya karşı direnç ve yakıt verimiliği sağlayan tasarım sunuyor. Yokohama Geolandar CV G058 , aynı zamanda yanak bölgesinde; ani kar yağışı gibi durumlarda güvenilir performansını sürdürebileceğini gösteren M+S (çamur ve kar) işaretlemesini taşıyor. M+S , lastiklerin çamurlu ve hafif karla kaplı zeminlerde etkin yol tutuşu sağlayabileceğini gösteriyor. ( Ancak düşük sıcaklıklarda ve yoğun kar yağışı, buzlanma gibi koşullarda yanağında 3PMSF işaretlemesi bulunan lastiklerin kullanılması gerekiyor. )

Good Design Tasarım Ödülü Peformans ve Estetiği Ödüllendiriyor

Yokohama Geolandar serisi, yüksek performansın yanı sıra göz alıcı tasarıma sahip ürünleri ile öne çıkıyor. Bu sayede ürünler, Good Design Tasarım Ödülü gibi prestijli ödüller kazanıyor. Japonya menşeili firma, 2019 yılında ise seriyi iki yeni lastik ile güncelledi: Yokohama Geolandar X-CV ve Geolandar X-AT lastiği. All terrain lastiği, firmanın 2019’da o yılki Chicago Athenaeum’dan ödül alan lastiği oldu.