Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Yerli Lastik Firması Petlas’ın Marka Değeri %60 Arttı

Türkiye’nin en güçlü 100 markası arasında bulunan yerli lastik firması Petlas , her geçen yıl büyümeyi sürdürüyor. Küresel markaların değeri ve gücünü değerlendiren Brand Finance’in 2020 Türkiye raporu, Petlas’ın değerinin bir yıl içerisinde %60 oranında arttığını gösteriyor. Türkiye lastik sektörü içerisinde %100 yerli sermayeye sahip bir marka olarak öne çıkan Petlas, AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Yerli Lastik Üreticisi En Güçlü 100 Firma Arasında

Brand Finance Haziran ayında Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları raporunu yayınladı. Raporda yerli lastik üreticisi Petlas , 70. Sırada yer alıyor. Lastik sektörü içerisinde önemli yere sahip olan firma böylece; geçtiğimiz yıla oranla 3 sıra yükseldi. Raporda Petlas’ın marka değerinin ise önceki seneye göre % 60 oranında arttığı belirtildi. %100 yerli lastik üretimi gerçekleştiren Petlas , rapora göre 35 milyon dolar düzeyinde değere sahip.

Petlas %100 Yerli Lastik Üretimi Yapıyor

AKO Grup yönetim kurulu üyesi Safa Özcan , Petlas’ın yerli Ar-Ge, yerli sermaye , mühendislik ve yerli iş gücü ile faaliyet gösterdiğini vurguladı. Yerli lastik üreticisi Petlas’un Türkiye’nin lastik markası kimliğinden gurur duyduğunu söyledi. Özcan, lastik sektörü içerisinde önemli bir yere sahip olan firmanın aynı zamanda dünya çapında da rekabet gücünü arttırdığını belirtti.

Petlas Yalnızca Lastik Sektörü Listelerinde Yer Almıyor

Safa Özcan, Brand Finance’in kendi alanının en saygın kuruluşları arasında bulunduğunu belirtti ve yalnızca lastik sektörü değil tüm sektörler arasında en güçlü ve değerli 100 marka arasında olmanın şevk arttırıcı olduğunu söyledi. Yerli lastik üreticisi , 100 marka içerisindeki yükselişini sürdürüyor. Özcan, bu başarı nedeniyle hem Petlas hem AKO Grup çalışanlarına, bunun yanında; kurumsal ve bireysel müşterilere teşekkür etti. Küresel çapta önde gelen marka değerlendirme ve strateji danışmanlık firmalarından biri olan Brand Finance , Türkiye raporunu yıllık olarak sunuyor. Raporda her sektörden en güçlü 100 markanın yıl içerisindeki performansı değerlendiriliyor.