Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Yeni Kış Lastiği Goodyear Ultragrip Performance+ SUV Tanıtıldı

Sedanlar için sunulan versiyonun piyasaya sunulmasının üzerinden 1 yıldan fazla süre geçtikten sonra; Goodyear UltraGrip Performance+ SUV de tanıtıldı. Goodyear kış lastiği ürün yelpazesini genişleten bu ürün SUV ve crossover pazarı için özel olarak sunuluyor ve yenilikçi teknolojiler ile kış aylarında çok yönlülüğü arttırıyor. Yeni Goodyear kışlık lastik için büyük beklenti sebepsiz değil. Ürünün binek araçlar için sunulan versiyonu Goodyear UltraGrip Performance+ WhatTyre tarafından “2021’in en iyi kış lastiği” seçildi. Goodyear kış lastik, aynı zamanda Birleşik Krallık ve Avrupa’da yayınlanan birçok kış lastiği testi kapsamında birinci lastik oldu. Bunlar içerisinde Auto Express, Auto Bild Sportcars, Auto Express, Auto Bild Sportscars, auto motor und sport ve Auto Bild Allrad yer alıyor. Üretici, Goodyear UltraGrip Performance+ SUV deseninin bu ödüllü teknolojiyi alarak SUV araç pazarı için de sunduğunu belirtiyor.

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV Ne için Geliştirildi?

Kışlık premium SUV lastiği pazarı, lastik endüstrisi içerisinde en hızlı büyüyen pazarlardan biri. Bir SUV aracın çok yönlülüğünü tercih etmiş olan sürücüler, bu araçlar için gerekli olan yüksek çekiş gücü ve güvenliği sağlayan lastikler arıyor. Son olarak bu pazar, (Europool ve IHS rakamlarına göre) son on yılda %8 oranında büyüdü. SUV araç segmenti için gitgide daha büyük jantlar kullanılıyor. Bu nedenle 19 inç üzeri lastik satışlarının 2019-2024 yılları arasında %8 artması bekleniyor. Goodyear UltraGrip Performance+ SUV gibi lastiklerin sunulması ile premium lastik reticileri, bu segmente giderek daha fazla odaklanıyor. SUV araçlar için sunulan yeni Goodyear kış lastiği deseni ile çok sayıda yeni teknoloji sunuluyor.

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV Hangi Özellikleri Sunuyor?

Premium lastik üreticisi, Goodyear UltraGrip Performance+ deseninin serideki bir önceki lastiğe kıyasla %13 daha fazla kilometre ömrü ve daha iyi performans sunduğunu belirtiyor. Yeni Goodyear kış lastiği, aşağıda yer alan yenilikçi teknolojiler ile sunuluyor:

Mileage Plus Teknolojisi: Yüksek esnekliğe sahip sırt, daha iyi aşınma direnci ve dayanıklılık sağlayarak kilometre performansını arttırıyor.

Winter Grip Teknolojisi: Yeni bileşik, düşük sıcaklıklarda kauçuğun esnekliğini artırarak hem kar hem buzlu zeminlerde daha fazla yol tutuşu sağlıyor.

Traction Protect Teknolojisi: Bileşikte yer alan reçine, lastiğin deformasyona karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor. Böylece frenleme kuvvetleri için daha fazla yol tutuşu sunuluyor.

Goodyear Kış Lastiği ve SUV Uzmanlığını Bir Araya Getiriyor

Goodyear’ın EMEA bölgesindeki teknoloji direktörü Laurent Colantonio:

Goodyear UltraGrip Performance+ SUV; 4×4, crossover ve SUV araç sürücülerinin talepleri için lastik geliştirme konusundaki uzmanlığımızla test galibi kış teknolojilerimizi birleştiriyor. Sürücülerin birçoğu; güvenlik, yüksek çekiş gücü ve çok yönlülük özellikleri nedeniyle bu araçları çekici buluyor. Yeni Goodyear kış lastiği, sürücüler için zorlu kış koşullarında da bu performansın sürdürülmesini sağlıyor.