Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Yeni Contyre Drive Eco Yaz Lastikleri ile Tanışın!

Rus markası Contyre, kompakt araç sahiplerinin kullanımına sunduğu yeni Drive Eco yaz lastikleri ile ürün yelpazesini genişletti. Bu yaz lastiği serileri hem şehir içi yollarda hem de otoyollarda optimum yol tutuşu sağlamak üzere tasarlanmış olup, güvenilirlik ve performans arayan sürücülere hitap etmektedir.

Geliştirilmiş Performans için Gelişmiş Tasarımlı Yaz Lastikleri

Contyre Drive Eco yaz lastikleri, kesitli bloklar dizilmiş asimetrik bir sırt desenine sahiptir. Bu tasarım, yuvarlanma direncini ve aşınmayı azaltmaya yardımcı olarak yüksek hızlarda bile daha iyi denge sağlar. Ayrıca lastikler, suda kızaklama riskini önemli ölçüde azaltırken görünümlerini iyileştiren hilal şeklindeki oluklara sahip benzersiz bir tasarıma sahiptir.

Contyre Drive Eco Yaz Lastikleri Islak Zemin Performansı

Islak hava koşullarında güvenlik, Contyre Drive Eco yaz lastiklerinin önemli bir özelliğidir. Silika ile geliştirilmiş kauçuk bileşimi ıslak zeminlerde çekişi artırarak bu lastikleri zamanla aşınan dişler için daha güvenli bir seçim haline getirir. Bu tasarım unsurları ve malzeme kombinasyonu, yağmurlu koşullarda sürücülere güven vermeyi amaçlamaktadır.

Başlangıçta 215/65 R16 ebadında mevcut olan Contyre Drive Eco yaz lastikleri serisi, 14 ila 17 inç arasında değişen ebatları içerecek şekilde genişletilecek. Bu lastikler Yaroslavl LLC Formula Auto Plus tarafından Pirelli’nin Rusya’daki tesislerinde üretilerek EAEU uyumluluk sertifikası standartlarını karşılamaları sağlanıyor.