Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Kumho Lastik Fabrikası Üretim Kapasitesini Arttırıyor

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri olan Kumho, üretim kapasitesini 2023 yılına kadar iki katına çıkarmayı planlıyor. Vietnam’daki Kumho lastik fabrikası, bu amaçla genişletiliyor. Bunun için 305 milyon dolar değerinde yatırım yapan Güney Koreli lastik üreticisi, üretim kapasitesinin 2 katına çıkarak yılda en az 9,3 milyona ulaşmasını hedefliyor.

ABD’deki Kumho Lastik Fabrikası da Genişliyor

Bu yılın üçüncü çeyreğinde başlayan Kumho lastik fabrikası genişletme projesi, 2023’ün ilk yarısına dek devam edecek. Bu süre zarfında mevcut fabrika kompleksi içinde tamamen yeni bir bina bölümü oluşturulacak. Şirket, ayrıca Georgia Macon’da yer alan Kuzey Amerika tesisinin kapasitesini de arttırıyor. Böylece; gelecek yılın dördüncü çeyreğinde tamamlanması gereken bu proje ile yılda yarım milyon daha fazla lastik üretilecek.

Kumho Lastikler Nerede Üretiliyor?

Kumho şu anda kendi ana vatanı Güney Kore, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam’da bulunan tesisleriyle dünya çapında en az sekiz üretim tesisine sahip. Her bir Kumho lastik fabrikası içerisinde yenilikçi teknolojiler kullanarak üretim gerçekleştiriliyor.

Kumho Lastikler için Talep Artıyor

Kumho’nun yeni atanan CEO’su Il Taik Jung: “Bir şirket olarak çok olumlu bir yöne gidiyoruz ve stratejimizin bir parçası, artan talebi karşılayabilmek için üretim kapasitemizi arttırmak. Bu, müşterilerimiz için ürün bulunabilirliğini sağlama ve Kuzey Amerika pazarındaki ortaklıkların sürekli büyümesini destekleme gibi ikili etkiye sahip olacaktır.”