Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

Blog

Falken Lastikleri Formula Drift Şampiyonası Birinciliği Sağladı

Falken Takımı’ndan Matt Field, New Jersey’deki 3. turun galibi olarak Formula Drift Şampiyonası birinciliğine yükseldi. New Jersey’deki Old Bridge Township Yarış Pisti’ndeki yepyeni, amaca yönelik drift stadyumunda ilk kez yarışan Field, 2021 motorsporları şampiyonasının 3. turdaki “Gauntlet”ini kazandı. Bu, Field için Corvette’te yarışmaya başladığından beri ilk Formula Drift Pro birinciliği ve Team Falken’e katıldığından beri 3. etkinlik galibiyeti. Son galibiyetini 2016 yılında Irwindale’de aldı. Yarışta Falken Azenis RT615K+ lastikler kullanıldı.

Formula Drift Şampiyonası Yarışları Islak Zeminde Gerçekleşti

Field: “Bu Corvette’teki ilk galibiyetim, bu yüzden benim için çok anlamlı. Gerçekten işe yaradı, çünkü yağmur yağdığında daha da zorlaşıyor ve buraya geldiğimizde yağmurun yağacağını biliyorduk. Bu Formula Drift Şampiyonası pisti, ıslakken ve kuruyken farklı yüzeyler oluşturuyor gibi görünüyor; bu yüzden araçta bazı değişiklikler yaptık ancak Falken Azenis RT615K+ lastikleri kullanmaya devam ettik.”

Formula Drift Şampiyonası Nerede Devam Edecek?

Field ayrıca motorsporları hayranlarına da güçlü bir şekilde teşekkür etti: “Burada kazanmak ilk galibiyetimden daha iyi çünkü tüm kalbim, neşem, ruhum bu Corvette’e dökülüyor. Ve hayranlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Son yarış için başlangıç çizgisine geldiğimde tribünlerdeki tüm telefonların flaşları yanmıştı. Bunu direksiyondan görebiliyordum ve bu çok şey ifade ediyor. Formula Drift Şampiyonası için daha nice galibiyetlerin gelmesini umuyorum.”
Sırada 9-10 Temmuz’daki 4. raunt için “Borderlands”in ziyaret edilmesi var.

Field Falken Azenis Lastiklerle Yeni Parkurun Üstesinden Geldi

Falken’in binek araç motorsporları ve etkinlikleri danışmanı Steve Wong: “Etap kesinlikle harikaydı. Yeni bir parkura çıkmak zordu ancak Falken Azenis RT615K+ lastiklerimizle birleştiğinde Matt, en üst basamağa ulaşmak için meydan okuyanları devirmeyi başardı. Harika bir manzaraydı ve New Jersey’deki insanlar inanılmaz bir drift akşamının nasıl yapıldığını gördüler.”

Falken Azenis Lastikler Hakkında

Falken, sadece drift alanında değil birçok kategoride motorsporları alanını destekliyor. Formula Drift Şampiyonası gibi etkinliklerde edinilen tecrübe, firmanın tüm lastiklerinin geliştirilmesinde rol oynuyor. Günlük kullanım için sunulan Falken Azenis lastikler, firmanın öne çıkan ürün serileri arasında yer alıyor. Amiral gemisi Falken Azenis FK510 yaz lastiği, ıslak ve kuru zemin koşullarında güvenli yol tutuş ve frenleme özelliği ile öne çıkıyor. Aynı zamanda yüksek manevra kabiliyeti ile sportif performans sağlıyor.