Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

Falken Azenis Yaz Lastikleri Toyota’da Kullanılıyor

Toyota, Kuzey Amerika’da satışa sunulan ikinci nesil hidrojen yakıt hücreli elektrikli aracı için bir çift Falken Azenis performans yaz lastiği seçmiştir. Toyota Mirai modeli, elektrik motoruna güç sağlamak için hidrojen yakıt hücresi kullanan dört kapılı, beş yolcu kapasiteli bir araçtır. Toyota’ya göre, son model hidrojen kapasitesinde %20’lik bir artış ve genel yakıt verimliliğinde %10’luk bir iyileşme sağlayarak yaklaşık 850 kilometrelik bir menzil sunmaktadır. Yeni aracın elektrik motoru, bir önceki modelin 113 kilowatt’ına kıyasla 134 kilowatt enerji üretmektedir.

Toyota Marka Aracın Falken Lastikleri ile Performansı Nasıl Etkileniyor?

Toyota Mirai model aracın sürüş performansı, daha sportif bir arkadan çekiş düzeninin benimsenmesi ve önceki modellere kıyasla daha büyük yaz lastikleri (20 inç jant çapı) kullanılmasıyla artırılmıştır. Falken marka lastiklerin üreticisi Sumitomo Rubber Industries, Toyota Mirai için orijinal ekipman olarak Falken Azenis FK001 A/S ve Azenis FK510 performans lastiklerinin seçildiğini duyurdu. Her iki lastik de 245/45ZR20 103Y XL ebadında sunulacaktır.

Falken Yaz Lastiği İçin Hangi Desenleri Geliştirdi?

Falken Azenis FK510 performans yaz lastiği sportif performans için özel olarak geliştirildi. Asimetrik tasarımları yüksek hızlarda manevra kabiliyetini ve sürüş dengesini artırır. Ayrıca Virajlarda yere temas ettiğinde basıncı daha iyi dağıtan bu lastikler, araçların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Japonya’da üretilen Mirai’nin ABD’de 58.550 dolara satılması beklenmektedir. Tüm sezonlarda kullanabilmek için lastik arayan müşterilere ise; Azenis FK001 dört mevsim lastiği geliştirilmiştir.

Falken Azenis FK510 Yaz Lastiği Hangi Özellikleri Sunuyor?

Türkiye’de de satışta olan Falken Azenis FK510, yaz koşullarında mükemmel yol tutuşu arayan sürücüler için tasarlandı. 4D Nano Tasarım, Falken mühendislerinin farklı koşullarda daha yüksek performans sunan bileşikler üretmesine olanak tanıyor. Falken yaz lastiği, özel kauçuk bileşimi sayesinde aşınmaya karşı direnç ve ıslak zeminlerde yol tutuşunu artırma becerisini göstermektedir.