Lastik İzmir | Lastik Fiyatları

Lastik, Oto Lastik, Lastik Fiyatları, Lastik İzmir

BlogOto Lastik

BFGoodrich ve Volcon Off-Road Yarış Programı İşbirliğini Duyurdu

Volcon Şirketi, Off-Road yarış programı için BFGoodrich Lastikleri ile işbirliği yaptığını duyurdu. Volcon ve BFGoodrich aracı 8 Mart’ta BFGoodrich sponsorluğundaki Mint 400’de haftasonu sergilenecek. Volcon, elektrikli araçlar ile mümkün olan sınırları zorlamaya kendini adamıştır. Off-road yarışları, EV teknolojisinin gücünü ve dayanıklılığını zorlu bir ortamda sergilemek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

BFGoodrich, Off-Road Araçta Hangi Teknolojiyi Kullanacak?

İşbirliğinin bir parçası olarak Volcon, ActivAir süspansiyon teknolojisini Volcon off- road yarış aracına entegre etmek için BFGoodrich ile birlikte çalışmaktadır. İki ekip, Volcon’un gelecekteki UTV ürünlerinin arazi performansını geliştirmeyi ve batarya menzilini artırmayı amaçlamaktadır. Gerçek zamanlı ayarlamalar yapan Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (CTIS) olan BFGoodrich ActivAir ile birlikte EV motorunun gücünden yararlanmak için birlikte çalışacaktır. Bu teknoloji, aracın sürüldüğü ortamlara göre lastik basıncının ayarlanmasına olanak tanımaktadır.

Volcon Ceo’su Jordan Davis: ‘’Yeni Görev İçin Heyecanlıyız’’

Volcon ePowersports CEO’su Jordan Davis, “Bu heyecan verici yeni görevi üstlendiğimiz için çok heyecanlıyız” dedi. “Off-road yarışları sadece hız ve çeviklik değil, aynı zamanda sağlamlık ve dayanıklılık da gerektiren zorlu bir spor. Elektrikli araçlarımızın bu görevi fazlasıyla yerine getirebileceğine inanıyoruz. Bunu pistte kanıtlamak için sabırsızlanıyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın ve ortak teknolojilerimizin en zorlu ortamlarda test edilmesi için mükemmel bir lastik test alanı görevi görmektedir. Böylece müşterilerimiz teslim almadan önce gerekli özeni gösterdiğimizi bilmektedir.”

Elektrikli Araçların Off-Road Güç Sporlarında Geleceği Var mı?

Volcon Kurucu Ortağı ise off-road yarışları ortaklığıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili şunları söyledi: ‘’Elektrikli araçlarının yeteneklerini sergilemenin dışında, güç sporları dünyasında sürdürülebilir enerji kullanımını teşvik etmeye kararlıdır. “Elektrikli araç segmentinin güç sporlarında bir geleceği olduğuna inanıyoruz ve bu hareketin ön saflarında yer almaktan heyecan duyuyoruz. Sadece bu da değil, bu yarışların yapıldığı ortamlar hassas ortamlar ve CO2’nin hoş olmayan dışsal etkilerini en aza indirebileceğimiz her yolu deneyeceğiz,”

BFGoodrich Ortaklığında Off-Road Yarış Takvimi Belli Oldu

Şirket, BFGoodrich Ortaklığında Off-Road, ek yarış programı duyuruları yapmayı ve aracı ve ticari ortakları 2023 ortalarında tanıtmayı planlıyor. Araç 8 Mart Çarşamba günü saat 16:00’da Las Vegas Strip’te düzenlenecek olan The Mint 400 Araç Geçit Töreni’nde ve ardından 9 Mart Perşembe günü Las Vegas’ta Fremont Caddesi’ndeki BFGoodrich aktivasyon alanında düzenlenecek olan Off-Road Festivali içerisinde sergilenecek.